Nyttig møte med Stjørdal Kommune

Torsdag gikk Hans-Christian Ristad og Oddbjørn Carlsen i møte med Stjørdal Kommune, representert ved Joachim Engan, konsulent for idrett og friluftsliv. Det ble et veldig positivt møte og kommunens representant virket interessert i å få til ikke bare 9 hull, men potensielt 18 hull i området ved Fosslia og Stokkan.

Klubbens representanter presenterte fordelene med diskgolfanlegg, som lav kostnad, høy tilgjengelighet og fleksibilitet i forhold til terreng. Det ble skissert en pris på ca 15.000,- per hull hvis man innvolverte Sune Sport fra start. Dette vil medføre en kostnad på ca 270.000,- for 18 hull.

Engan vil nå høre med de som har ansvar for området og se på mulighetene for en befaring av anlegget i uke 37 sammen med klubbens representanter. Etter dette vil det være snakk om å søke midler både fra kommunen, og tippemilder. Dermed kan det se ut som Stjørdal er i ferd med å få et diskgolfanlegg, kanskje allerede til våren 2014.

Som en liten reklame for hvordan ting KAN gjøres, laget klubben denne bloggen:
http://stjordaldiskgolfpark.wordpress.com