Serierunde 2 – Ny deltakerrekord

I fjor var rekordoppmøtet 21 stykker, og allerede i årets andre runde ble den rekorden slått. Hele 26 stykk deltok i dagens runde, og nesten alle kom i mål. Blant deltakerne var flere som knapt hadde tatt i en disk før de ble røsket med til å gå en serierunde. Litt tips, en klubbdisk og noen lånte disker her og der, og de var i gang. Flere av dem hadde noen fine kast etter hvert som teknikken begynte å sitte.

Denne runden ble det Sigrid Vikan Sandum som stakk av med seieren med 60 kast, tett fulgt av Tore Adsen med 61 og Geir Turtum med 62. Blant nybegynnerne som ble røsket med der og da, var det Anders Asbjørnslett som tok den “interne seieren” i gruppen.

Det er veldig gledelig at så mange møtte opp, og vi håper dette er en trend som fortsetter, selv om noen av klubbens medlemmer drar til Bergen til uken for å være med på Norgescupen.

Resultater:

140427 - Scorecard