Serierunde 20, 2017

Serierunde 20 ble en begivenhetsrik runde. 32 spillere stilte til start på tross av dårlige værmeldinger. Det er fortsatt varmt i Trondheim, men utsiktene var regn til runden. Regn ble det, og ettersom regnet har kommet ganske jevnt i Trondheim de siste døgnene ble det også veldig gjørmete. Likevel skulle det vise seg at flere skulle gå sine beste runder og at runden skulle bli en av de jevnt over sterkeste i klubbens historie.
Stig Rune Øyra, Morten Sliper og Gunnar Solli Okkenhaug tok alle personlig beste denne kvelden, og Gunnar slo også til med en EAGLE på hull 8. Ikke nok med det, Leiv Aspén gikk i tillegg en runde som tagerte banerekorden på nye Dragvoll DGA. Gratulerer alle sammen!

I Open stakk Leiv Aspén av med førsteplassen med en råsterk runde på kun 49 (-7) kast som er tangering av banerekorden. Et lite stykke bak, men likevel en rå runde, kom Ingar Ballo med en runde på 52 (-4) kast. Tredjeplassen stakk Gunnar Solli Okkenhaug av med ny personlig beste på 53 (-3) kast.

I Dame tok Marte Lohne seieren med en runde på 81 (+25) kast.

I Amatør stilte Jan Sindre Nordby helt alene og tok hjem en leken seier med en runde på 68 (+12) kast.

Vi hadde også besøk av 3 gjestespillere. Steffen Bals, Tony Eriksen og Kari Nilsen Melå, velkommen i det gode selskap!

Det ble kjørt CTP-konkurranse på hull 5. Jan-Eirik Tobiassen parkerte fikk med 110 kroner hjem.

Ingen Ace på denne dagen heller, potten er nå på 1930,- kroner.

Se resultater her Se sammenlagtlisten her